Choď na obsah Choď na menu
 


darovanie krvi a cukrovka

 

Mesanger
21.11.2008, 19:43

čitál som jeden príspevok. Čo si o nom myslíte?

" ... poznam ale jednu diabetologicku, ktora ma viac ako 50% pacientov cukrovkarov - byvalych darcov krvi.. moj otec je jednym z nich. ano, krv je potrebna, ale zalezi tiez na predispozicii cloveka. nie kazdy clovek je vhodnym darcom a nie kazdy clovek, hoci by darcom mohol byt, by nim nemal radsej byt, ak mu na jeho zdravi aspon trochu zalezi. lebo jednak je sebecke nedarovat krv, ale rovnako sebecke je ublizit si na zdravi a tym ublizit aj ludom, ktorym na tebe zalezi a su od teba zavisli (rodina)..."

Karol
21.11.2008, 19:55

Aj moja mama bola darkyňou krvi, asi 25 - násobnou. A ako 65-ročnej jej zistili cukrovku. Dnes je z toho na invalidnom vozíku. Opýtam sa aj iných starších ľudí...

Samozrejme, najlepšie by bolo, keby sa dokázali pravdivo vyjadriť diabetológovia. Ale, oni najskôr povedia len toľko, že je to hlúposť, ku ktorej sa netreba vôbec vyjadrovať. Poznáme. O transfúziológoch ani nehovoriac.

ked za par rokov budu všetky diagnozy v elektronickej podobe, bude sa z nich dať jednoducho odstrániť osobné udaje, každý z nás si snáď bude môcť takéto hypotézy overovať. Podobne, ako s tou skôr spomínanou rakovinou, resp. leukémiou.

Pavol  
24.11.2008, 12:46

Ako toto je zase riadna hlúposť, ale pobavil som sa. Karol , nie že by som zase s tebou nesúhlasil, ale tzv. starecká cukrovka je bežné ochorenie v starobe, samozrejme vyskytuje sa viac tých "chorôb" s opotrebovanosti.

 

Karol
24.11.2008, 13:09

Pavol Diškan, opätovne zase bezdôvodne urážaš!

Nikde som netvrdil, že moja mama dostala cukrovku v dôsledku darovania krvi. Možno nie si fatálny hlupák, keď takéto veci podsúvaš, ale od chrapúňa ďaleko nemáš, AK SA NEOSPRAVEDLNÍŠ! Aj keď som Ťa za ch****** ešte neoznačil, v tom prípade by som sa ospravedlnil aj ja, za ten náznak, že "v tom prípade ďaleko od ch****** ďaleko nemáš.

Mesanger Krvinka, mohol by si uviesť autora príspevku, ktorého cituješ? Možno on bude ochotný uviesť aj meno tej diabetologičky.

Mesanger
24.11.2008, 15:24

bolo to na http://blog.sme.sk/diskusie/1283446/1/Zivotodarna- tekutina.html
Meno tej pani tam nebolo.
Ten udaj že 50 percent ma trošku zarazil. Ked budem mat cas zajdem za diabetologmi a spytam sa ci je to mozne.
Ale myslým si že nie.

Karol
24.11.2008, 16:47

Ja tiež dúfam, že to bol s tými 50% iba omyl, alebo veľká náhoda, alebo tých 50% len polovica ľudí z čakárne, kde si práve otec pisateľa krátil dlhú chvíľku, ...

Alebo tí darcovia krvi mali ešte niečo iné spoločné. Teda tvorili skupinu ľudí s nadpriemerným podielom darcov krvi. Alebo mimoriadne agilná obec v darcovstve krvi? Napr. ak ten diabetológ má rajón pre vojsko, tak sa odbery krvi tiež veľmi organizovali a niekedy sa pridávali aj dôstojníci a iní zamestnanci armády...

Pavol
25.11.2008, 09:46

Karol Nagy raz a navždy by ste mali pochopiť, že za chrapúňa, demagóga, a diletanta má väčšina rozumných ľudí Vás. Ale ako sa hovorím hlupák, hlupáka rozozná, a preto mi je absolútne jedno, čo si o mne myslíte.

Vaše kvázi teórie spiknutia NTS, doktorov, celého vedeckého sveta je mi strašne smiešna... A hlavne váš spôsob ako chcete skúmať multifaktorové pôsobenie.

Karol
25.11.2008, 10:43

Ja som nikde nenapísal, že ťa považujem za chrapúňa, ...