Choď na obsah Choď na menu
 


Praca NTSSR A SČK

Mesanger
22.02.2008, 17:37

ako hodnotíte prácu NTS SR a SČK pri získavaní darcov krvi je ich práca v tomto smere dostatočné ?
Považujete akcie SČK súvisiace s darovaním krvi za prospešné, ako Valentínska kvapka krvi, Medzinárodní krv darcov krvi, študenská kvapka krvi) za prospešne?
Odmenovanie darcov plaketami je systematické alebo je v tom chaos?

Pavol  
22.02.2008, 18:41

Prácu NTS hodnotím kladne, čo sa ale nedá povedať o SČK, ktorý sa podľa zákona má starať o nábor darcov krvi, ale evidentne im to nejde - dlhodobo. Ešte že sa chvália v bulletinoch, že Slovensko je samostatné v rámci krvného programu. Otázkou zostáva dokedy a či vôbec je.

Akcie SČK sú prospešné, tak ako akcie v Tescu. Nalákajú a motivujú hlavne prvodarcov, resp. vytvoria pocit solidarity, láskavosti. Škoda len toho, že sa o darovaní krvi rozpráva len cez tých 5 akcii ročne... alebo pri akútnom nedostatku krvi.

A odmeňovanie darcov krvi jánskeho a kňazovickými plaketami? Je to aspoň niečo pekné, morálne prejavenie vďačnosti.

Otázka ale je, prečo majú niektorí ľudia karty k jánskeho plaketám bez toho aby boli darovať krv? A to len preto, že poznajú na niektorom územnom spolku ľudí, ktorí ich vydať môžu. Je to nechutné.

Martinko  
28.03.2008, 21:13

hmm naco ti je plaketa ked si krv darovat nebol, z vidavanim plakiet mimo darcov krvi som sa nestretol to ani neviem kde si zobral skor by som povedal ze dakto dakte cmajzol, keby som chcel pridem do skladu a plakiet mam doma 20 ale naco by mi boli nejde o plaketu ide o pocit kto sa pysi dacim co mu nepatri je lama . Co sa tyka odmenovania darcov je v tom troska chaos ale uz sa natom pracuje problem bol v tom ze sa to dako pomiesalo momentalne je aj na nasom spolku pracovna sila ktora ma na starosti registraciu darcov krvi. Co sa tyka akcii ako valentinska kvapka krvi tak zasa pozor to nieje jednodnova zalezitost ale niekolko tyzdnova a da sa povedat ze akcii je dost. Pokial ide o propagaciu tiez neviem ako uvas ale unas je to organizovane pekne , minimalne 4 dni behame po meste a rozdavame letaciky s terminmi odberov. V den odberu pobehuju dobrovolnici aj po meste a stahuju ludi z ulice. Do minuleho roku to bolo organizovane napr aj s Patrikom Hermanom ktori bliakal do mikrofonu na SNP

EDIT//no dneska som sa pytal nato odmenovanie je to 2x doroka na uzemnom spolku poslu sa pozvanky a tam su darcovai odmeneny :-) dalej sa davaju dake prezenty napr tento rok to boli svietniky aspo to ma ted napadlo bo som furt otie krabice zakopaval :-D a ked som dal otazku ze co to je vraj svietniky pre darcov moholoich tma byt tak cca 500ks